HRVATSKI ŠKOLSKI MUZEJ

Autor: vanja škrobica, 9. 5. 2018.

Hrvatski školski je pozvao naše učenike s mentoricom Željkom Milošević Paro na svečanu dodjelu pohvalnica autorima odabranih radova te zahvalnica mentorima za izložbu likovnih radova „Lađa“.

Svečana dodjela održat će se u Hrvatskom školskom muzeju (Trg Republike Hrvatske 4, Zagreb), 17.5. 2018. godine u 12 sati za autore i mentore (dječjeg vrtića, srednje škole i centra za odgoj i obrazovanje), a 18.5. 2018. godine u 12 sati za autore i mentore osnovne škole.

O izložbi:

Edukativne muzejske akcije već 22 godine zaredom uspješno organizira Sekcija za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskoga muzejskog društva. Akcija se tradicionalno odvija u travnju i svibnju, a završava na Međunarodni dan muzeja, 18. svibnja. Svake godine muzeje sudionike povezuje jedna tema koju svatko predstavlja na svoj način. Ove godine sudionike akcije povezala je jedna riječ -  Lađa, a samu temu i čitavu akciju nosi Gradski muzej Karlovac. Hrvatski školski muzej priredio je izložbu dječjih likovnih radova na danu temu – Kamo plovi ovaj brod?. Odaziv na likovni natječaj bio je doista izvanredan, pristiglo je čak 2700 radova iz različitih odgojno-obrazovnih in stitucij a iz čitave Hrvatske. Stručno povjerenstvo imalo je nimalo lak zadatak odabrati najbolje radove za izložbu u samom Hrvatskom školskom muzeju. Odabrano je 150 likovnih radova koje ćete moći razgledati u Hrvatskom školskom muzeju od 2. do 18. svibnja 2018. godine.

Popis autora i mentora odabranih radova za izložbu dječjih likovnih radova Kamo plovi ovaj brod?

1. Ivan Šundov

1. Ante Runtić