Natječaj Moj dizajn za moj planet

Autor: vanja škrobica, 25. 8. 2011.

Multimedijalna kampanja My Planet and Me objavljuje natječaj Moj dizajn za moj planet (My Design for My Planet), koji traje do 23. rujna 2011. godine u ponoć. Poziv je otvoren za studente, profesionalne dizajnere i ostale zainteresirane.

Teme: smanjenje emisije ugljikova-dioksida, reciklaža, korištenje prijevoza bez emisije ugljika, obnovljiva energija, korporativna i državna odgovornost, zajednička akcija u zaštiti životne sredine.

Formati na kojima se aplicira dizajn su: t-shirt majice, pamučne torbe, posteri. Formati za video: video radovi mogu biti dugački od 10 sek do 10 min. Format je po slobodnom izboru – promo, reklama, kratki film i sl. Svi radovi moraju imati logo 'My Planet and Me' na vidljivom mjestu.

Sudionici mogu poslati jedan ili više radova. Radove je potrebno slati na e-mail adresu: mydesign@myplanetand.me

Video radove treba dostaviti korištenjem platformi za slanje velikih dokumenata (YouSendIt.com i sl.). Uz radove treba poslati jasno naznačeno sljedeće podatke: ime i prezime, adresa i zemlja porijekla, starost i zanimanje, kao i naziv teme rada.

Sudionici koji žele sudjelovati s video radom mogu raditi u timu koji ne smije uključivati više od 4 osobe. U slučaju pobjede, cijeli tim je legalan za nagradu.

Radovi koji nisu povezani s temama neće biti uzeti u razmatranje. Radovi koji sadrže nasilne, uvredljive poruke, ili pozivaju ljude na nasilje i uvrede u bilo kom smislu, neće biti uzeti u razmatranje.

Za dizajn-formate: 2 najbolja rada osvojit će boravak od 4 dana u Kopenhagenu, Danska, s plaćenim troškovima puta i smještaja, dnevnicom u visini 35€ i mogućnošću posjeta jednom ili više dizajn-studija, kao i Kopenhaškoj školi za dizajn i tehnologiju (Copenhagen School of Design and Technology).

Za video formate: 4 najbolja rada osvojit će boravak od 9 dana u Londonu, s plaćenim troškovima puta i smještaja, dnevnicom u visini 35€ i mogućnošću posjeta jednom ili više dizajn-studija i škola među kojima su i The Royal College of Art i University of the Arts u Londonu.

Kad se natječaj zatvori, radovi će biti predstavljeni na FB stranici My Planet and Me i glasanje će započeti. Glasovanje traje do 31. listopada u ponoć. Konačnu odluku o pobjednicima donijet će dizajneri iz spomenutih škola i studija iz Londona i Kopenhagena.

Radovi će biti ocjenjivani na osnovi ideje, koncepta, izvedbe, kreativnosti, jedinstvenosti, globalnih aspekata (ili veoma lokalnih aspekata – predstavljanje osobne ili perspektive lokalne zajednice) kao i sveukupnoga dojma rada (dizajna/videa).

Za sve dodatne informacije i pitanja obratite se na e-mail adresu myquestion@myplanetand.me

Pobjednici će biti proglašeni do 15. rujna na FB stranici My Planet and Me.

Izvor: www.konkursiregiona.net

« Svibanj 2024 »