Erasmus+ 10.1 workshop

Autor: Josip Špika, 4. 5. 2018.

KRATKOMETRAŽNI IGRANI FILM "ORMAR"

Projekt je zamišljen i izveden kroz radionice snimanja kratkometražnog filma.

Film se bazira na priči koja se iskristalizirala tijekom prve od dviju radionica. Priča prati djevojku koja ima potrebu „izaći iz svog ormara“, ali taj izlazak ne želi napraviti sama, treba joj potpora okoline. Taj izlazak ne želi napraviti bilo kako, želi ga izvesti u ugodnom okolišu te okružena potporom i ljubavlju.

Film se snimao tijekom druge radionice, u Varni (Bugarska). Film prikazuje djevojku koja se u svojoj samoći i neuglednom ambijentu suočava s izazovom izlaska iz ormara. Ona u ormar ulazi i izlazi, ali nije zadovoljna. Ormar gura i odvlači u javni prostor. Tijekom mučnog guranja u pomoć joj dolazi slučajni prolaznik te joj je tako mnogo lakše. Tijekom nošenja ormara ulicama grada, pridružuju im se ostali prolaznici i ormar na taj način postaje sve lakši. Po dolasku na željenu lokaciju, djevojka uđe u ormar i iz njegovog mraka radosno izađe uz podršku i klicanje svih pomagača. Društvo odlazi, ali jedan od njih ipak ostaje i priča se nastavlja kroz njegovo suočavanje sa „svojim ormarom“.

Sama filmska produkcija zahtijeva grupni rad i prilagodbu kolektivu što je i osnovni koncept ove radionice. Samo snimanje podrazumijevalo je fizički napor nošenja stvarnog ormara stepeništem, ulicama i plažom. Tijekom te faze svi sudionici su morali surađivati i nositi podjednak teret i to u javnom prostoru pod pogledima prolaznika. Krajnja faza produkcije, montaža slike i zvuka, nije bila uključena u radionicu iz tehničkih razloga, ali izvedena je od strane sudionika radionice u školi u Splitu.

4. svibnja 2018.g

Klikni ovdje i pogledaj film "ORMAR"