Protokol o oslobađanju pohađanja TZK

Autor: vanja škrobica, 19. 9. 2016.

PROTOKOL O OSLOBAĐANJU NASTAVE

TJELESNE I ZDRAVSTVENE KULTURE

Ukoliko se učenik-ca treba osloboditi  pohađanja nastave TZK (djelomično ili potpuno)

treba znati slijedeće :

Nastava tjelesne i zdravstvene kulture je obavezan predmet za sve učenike.

Članak 80. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87 / 2008.) omogućuje učenicima oslobađanje ( privremeno ili trajno ) od sudjelovanja u određenoj aktivnosti koja bi štetila njihovom zdravlju.

Postupak :

1. Odlukom roditelja i učenika, o zahtjevu za  djelomičnim  ili potpunim  oslobađanjem od pohađanja redovne nastave tjelesne i zdravstvene kulture, potrebno je uzeti obrazac (zahtjev) za oslobođenje u tajništvu škole

2. Obrazac je potrebno, sa dokumentacijom obiteljskog liječnika ili liječnika specijalista, odnijeti u ambulantu školske medicine kod dr.Marije Šonjić, koja je zadužena za brigu o učenicima Škole likovnih umjetnosti ( ambulanta Mertojak, tel. 456 166, radi parnim danima popodne,neparnim tijekom jutra)

3. Ovjerenu potvrdu potrebno je zatim vratiti u školu i predati u tajništvo koje potvrdu urudžbira i bilježi da je potvrdu kao takvu zaprimilo

4. Potvrda se  dostavlja i  Nastavničkom vijeću koje na osnovu tog dokumenta donosi rješenje sukladno članku 80. Zakona.

- potvrda vašeg roditelja o povijesti vaše bolesti ne uzima se u obzir kao mjerodavna za oslobađanje učenika pohađanja redovne nastave tjelesne i zdravstvene kulture

- potvrda Vašeg obiteljskog liječnika ne uzima se u obzir kao mjerodavna za oslobađanje učenika pohađanja redovne nastave tjelesne i zdravstvene kulture

- potvrda Vašeg obiteljskog liječnika koristi samo u slučaju kratkoročnog oslobađanja nastave ili opravdavanja izostanaka ( tjedan-dva )

Molbe i potrebna dokumentacija za OSLOBAĐANJE TZK predaju se učeničkoj referadi najkasnije do  30.09.2016.

Split 05.09.2016.

(isti dokument možete preuzeti dolje pod OPŠIRNIJE  ili u mapi Tjelesna i zdravstvena kultura lijevo na web-u)

Priloženi dokumenti:
PROTOKOL_O_OSLOBA_ANJU_NASTAVE_TZK_2016-2017_(1).doc (34.00 KB)